Lone Damgaard Pedersen

Jeg var rigtig træt af mine briller, syntes at jeg kunne se de “kasser” foran mine øjne hele tiden, havde et drøm om at kunne tage solbriller på om sommeren og ikke være bundet til mine briller. Jeg har fået en rigtig god behandling hos Memira, begge operationer har ikke været at regne for noget, lidt irritation i øjnene de første uger efter. Jeg nyder hver eneste dag uden at skulle bøvle med brillerne.

Jeg havde store forventninger, havde måske ikke tænkt over at der ville gå noget tid inden den fulde virkning ville være der, men selv om det er 1 år siden jeg blev opereret første gang, og syntes stadig at mit syn bliver bedre og bedre, det har været en lang procen men det hele værd.

Memira er altid søde og hjælpsomme, det har kun været en god oplevelse at komme der. Jeg ville anbefale mine venner fordi jeg er blevet behandlet godt. Jeg er blevet behandlet af dygtige læger.

Lone Damgaard Pedersen

Arbejde:
socialhjælper

Synsfejl:
Alderssyn

Behandling:
Linseudskiftning (RLE)

Alder ved operation:
46 år

Vi har valgt og anbefaler Memira!

Palle Strøm

Palle Strøm

Slagtermester

Min øjenlaser operation, er noget af det bedste, som jeg har gjort for mig selv

Synsfejl: Nærsynet
Behandling: LASEK
Lena Høvring

Lena Høvring

Projekt manager

Jeg følte mig tryg og taget i hånden fra start til slut hos Memira

Synsfejl: Alderssyn
Behandling: Linseudskiftning (RLE)
Marie Plum

Marie Plum

Selvstændig kommunikationsrådgiver

”Alt føles bare lettere. Netop fordi jeg ikke behøver at tænke over mit syn. Det fungerer bare!”

Synsfejl: Bygningsfejl
Behandling: FS-LASIK